Закон
Обов’язок
Людяність
Честь

Навчаємось
щоб
захищати

Офіційний сайт юридичної клініки "Захисник"

Головна сторінка Каталог статей Що потрібно щоб стати на облік до центру зайнятості?
Юридична клініка
Діяльність
Взаємодія
Що потрібно щоб стати на облік до центру зайнятості?

Координатор юридичної клініки «Захисник»

Янюк Карина Леонідівна

 

Питання працевлаштування є доволі актуальними в наш час. Великий рівень безробіття в країні змушує наших громадян частіше змінювати місця праці та звертатися до центрів зайнятості на час тимчасової відсутності місця праці. Тому важливо знати як правильно діяти, та які документи слід подавати до державної служби зайнятості, з метою як найшвидшої реєстрації та уникнення конфліктних ситуацій.

Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред'явлення паспорта, трудової книжки, цивільно-правового договору, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання (згідно з абз. 1 п. 3 Постанови КМ N 144 від 25.02.2009 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних»)

Якщо Ви не маєте паспорту або він поданий до органу внутрішніх справ для оформлення чи переоформлення, то в такому випадку може бути пред'явлена довідка про реєстрацію місця проживання, видана житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, а також свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 16 років).

Якщо у Вас немає трудової книжки і Ви уперше шукаєте роботу, необхідно пред'явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовцям, звільненим з військової служби, також військовий квиток.

Необхідно пам`ятати, що громадянами, які вперше шукають роботу, вважаються особи, які на момент реєстрації у державній службі зайнятості не працювали за наймом, не виконували роботи (не надавали послуги) згідно з цивільно-правовими договорами або не забезпечували себе роботою самостійно, у тому числі випускники середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і вищих навчальних закладів та військовослужбовці строкової служби, звільнені із служби.

Випускниками вважаються особи, які закінчили навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах і до звернення в державну службу зайнятості не працювали за наймом, не виконували роботи (не надавали послуги) згідно з цивільно-правовими договорами або не забезпечували себе роботою самостійно за набутим фахом та звернулися до державної служби зайнятості протягом року після закінчення навчання.

Якщо Ви бажаєте зареєструватись у державній службі зайнятості, то необхідно надати копії документів (трудової книжки, диплома або іншого документа про освіту), які зберігаються у Вашій особовій справі.

Але крім зазначених документів, під час реєстрації пред'являються:

  • випускниками вищих навчальних закладів, що навчалися за державним замовленням і звернулися до державної служби зайнятості протягом року з дня закінчення навчання, - направлення на роботу і скріплена печаткою замовника довідка про відмову у працевлаштуванні або довідка про надання можливості самостійно працевлаштовуватися, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992 "Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням";
  • громадянами, які втратили роботу в колективних сільськогосподарських підприємствах, - довідка про вихід із складу членів сільськогосподарського підприємства (сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства), видана підприємством (кооперативом, товариством), а колишніми членами особистих селянських господарств, для яких така робота була основною, - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або про вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцем розташування земельної ділянки;
  • громадянами, які отримують пенсію відповідно до законодавства, - пенсійне посвідчення.

У разі неподання зазначених вище документів, необхідних для реєстрації (перереєстрації), Вам надаються у державній службі зайнятості лише профорієнтаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Якщо Ви бажаєте отримати більш детальнішу інформацію за цим напрямком або за іншими юридичними питаннями, звертайтеся до нас – юридична клініка Донецького юридичного інституту «Захисник». Наша адреса: м. Донецьк, вул. Челюскінців, 49, 1-й поверх. Прийом громадян здійснюється кожного вівторка та середи з 9.00 до 16.30, перерва з 12.00 до 13.30. Надсилайте нам листи зі своїми питаннями на адресу: 83054, м. Донецьк, вул. Засядька, 13 (для юридичної клініки «Захисник»). Або на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Ми завжди будемо раді Вам допомогти!

 
Оберіть мову сайту:
Авторизація