Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Тренінг з розвитку стресостійкості для курсантів ДЮІ МВС України
Новини за календарем
2018
Лютий
Пн295121926
Вт306132027
Ср317142128
Чт1815221
Пт2916232
Сб31017243
НД41118254
Про інститут
Статистика відвідувань


75.2%Ukraine Ukraine
5.1%Kuwait Kuwait
3.3%United States United States
2.9%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
1.5%Poland Poland
1.2%France France
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 20
Вчора: 421
Цього тижня: 20
Минулого тижня: 3667
Цього місяця: 9302
Минулого місяця: 11120
Всього: 1203067


Тренінг з розвитку стресостійкості для курсантів ДЮІ МВС України

Стрес в житті людини відіграє різне значення: може сприяти подальшому розвитку, а може загальмувати його. Дистрес спричиняє три типи розладів: розлад адаптації, гострий стресовий розлад, посттравматичний стресовий розлад. Тільки 30 % людей, які пережили стрес будуть мати симптоми ПТСР. Лімбічна частина головного мозку реагує на загрозу: «біжи або захищайся», але не відрізняє реалістичні події від уявних. Гіпокамп зберігає інформацію про ті чи інші події, але може втратити час їхнього протікання, і ті події, які відбулися в минулому переживаються в теперішньому часі при будь-якому зовнішньому подразнику (тригері), що нагадує травматичну ситуацію. Часто людина невзмозі самотужки вирішити такі проблеми, тому на допомогу приходять психотерапевти та психологи.

4 жовтня 2017 року із курсантами 201 та 203 взводів було проведено тренінг-семінар на тему: «Розвиток стресостійкості».  Когут Олександра ознайомила курсантів із базовими поняттями та навчила застосовувати широкі ресурси власної уяви з метою зняття стресової симптоматики. Курсанти дізналися про можливість самодіагностики стресових реакцій високих рівней розвитку, які призводять до невротичних станів.

К.Г. Юнг розглядав невроз як знак деякої вищої сили, що вказує на необхідність внутрішньоособистісного росту, адже невроз розвивається під дією внутрішньої сили, шлях виходу якої блокується недорозвинутою свідомістю особистості; його подолання є можливим через активцію несвідомого та його асиміляцію із свідомим досвідом. Комплекс може вести себе як самостійна особистість із власним менталітетом та рухом, він може захопити особистість і застосовувати психіку у власних цілях (як жага до влади над Наполеоном). Щоб допомогти особистості набути необхідної інтеграції К.Г. Юнг застосовував психотерапію сутності. Об'єктом його психотерапії виступає «тінь», для адаптації в соціумі її необхідно випустити назовні і прйняти; самість, за К.Г. Юнгом це об'єднуючий центр свідомого і несвідомого; «тінь» є проєкцією того, з чим або з ким особистість бореться. В інтегрованій особистості «тінь» поєднується із «персоною» (те, що демонструється іншим).

Стрес по-різному може впливати на організм: організм може мобілізувати свої внутрішні ресурси, а може дезорганізуватися аж до появи ступору. Розрізняють три типа «копінг-стратегій» в ситуації стресу: борись (агресивність-асертивність), завмри (тривожність-споглядання), тікай (втеча від реальності-уникнення негативного контакту); прийняття та вирішення ситуації; пошук ресурсів у вигляді підтримки друзів, батьків для вирішення ситуації.

Важливими ресурсами для особистості є вчасне та повноцінне інформування. Якщо наша карта не співпадає з тим, куди ми хочемо рухатися ми не досягнемо запланованої мети. «Якщо в меню страв у ресторані немає страви, яку б Ви могли скуштувати, то Ви її не скуштуєте в даному ресторані. Ви не змінете життя на краще, якщо у Вашій карті не визначено територію Вашого подальшого руху. Ви отримали погану карту. Чи бачите ви територію: дві зони життя виокремлюють гештальтисти ‒ те, що можна побачити і те, що можна почути, відчути, друга зона ‒ відчуття їжі в організмі, і середня ‒ зона ілюзій. Карта ‒ причина, якщо карта неадекватна ‒ реальність буде сприйматися неадекватно». Для адекватного відображення реальності необхідно розширювати власну карту бачення світу, себе в ньому. Для цього керуються терміном «розширення зони самосвідомості». Що є можливим за рахунок спілкування з іншими людьми, копіювання поведінки лідерів, переживання та відчуття позитивних емоцій, виконання вправ в психотерапевтичному тренінгу, за допомогою лібротерапії (читання книг) тощо.

Бажаємо психічного, фізичного й духовного здоров’я.

Тренінг з розвитку стресостійкості  для курсантів ДЮІ МВС України 1 Тренінг з розвитку стресостійкості  для курсантів ДЮІ МВС України 2

Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності ДЮІ МВС України

 
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Оберіть мову сайту:
Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
Нашi контакти:

Адреси:
м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

м.Маріуполь, просп.Будівельників, 145

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електрона пошта:
postmaster@dli.donetsk.ua

Вiдвiдувачу
Для викладачівКорисні посилання
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval