Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Підсумки роботи науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності у 2017 році
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


74.5%Ukraine Ukraine
4.7%Kuwait Kuwait
3.5%United States United States
3%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2%France France
1.5%Poland Poland
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 112
Вчора: 254
Минулого тижня: 2413
Цього місяця: 8096
Минулого місяця: 13864
Всього: 1327217


Підсумки роботи науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності у 2017 році

Відповідно до Положення про науково-дослідну лабораторію з проблемних питань правоохоронної діяльності, одним з головних завдань наукового підрозділу є здійснення фундаментальних та прикладних наукових та науково-дослідних розробок, спрямованих на забезпечення потреб правоохоронних органів та навчального процесу в Донецькому юридичному інституті МВС України.

Науково-дослідна робота підрозділу здійснюється за двома науковими секторами: 1) сектор вивчення проблем безпеки дорожнього руху; 2) сектор психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів.

За напрямом вивчення проблем безпеки дорожнього руху науково-дослідною лабораторією з проблемних питань правоохоронної діяльності у 2017 році:

І. Здійснена підготовка наукових, навчальних та методичних видань, серед яких: 1) методичні рекомендації: «Порядок притягнення водія до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КУпАП», «Правове регулювання гендерної рівності жінок-поліцейських в Україні»; 2) навчальні посібники: «Нотаріально-процесуальне право», «Crimes and punishment»; 3) монографія «Забезпечення позову в цивільному процесуальному праві України».

ІІ. Здійснена робота по виконанню науково-практичних досліджень на замовлення правоохоронних органів:

1. За темою «Особливості відшкодування шкоди, завданої транспортним засобом» підготовлені та рекомендовані до друку методичні рекомендації.

2. За темою «Договори про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» підготовлені та рекомендовані до друку методичні рекомендації.

3. За темою «Безпека перевезення організованих груп дітей автомобільним транспортом» підготовлені та видані методичні рекомендації.

ІІІ. Проведені та взята участь співробітників лабораторії у наукових та науково-практичних заходах:

1. В рамках Тижня безпеки дорожнього руху проведений круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми вдосконалення нормативно-правового забезпечення безпеки дорожнього руху» (11 травня 2017 року, м. Кривий Ріг). Збірник матеріалів круглого столу рекомендовано до друку Вченою радою інституту (протокол № 11 від 09 червня 2017 року).

2. Взята участь у нараді з питань медичного забезпечення безпеки дорожнього руху (22 червня 2017 року, МОЗ України).

3. Взята участь у проведенні круглого столу «Підвищення рівня безпеки дорожнього руху в України» (11 серпня 2017 року, м. Дніпро).

4. На виконання листа начальника Управління патрульної поліції у м. Кривому Розі від 20.10.2017 року № К-1298з/45/35/01-2017 підготовлено науково-практичний коментар пункту 3.34 розділу 33 Правил дорожнього руху України.

5. Спільно з ДП «Український медичний центр БДР та ІТ», виконкомом Криворізької міської ради, АТП «Одіум-Престиж» в рамках Тижня безпеки дорожнього руху проведена ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Безпека дорожнього руху: правові та організаційні аспекти» (17 листопада 2017 року, м. Кривий Ріг). Збірник матеріалів круглого столу рекомендовано до друку Вченою радою інституту (протокол № 4 від 29 листопада 2017 року).

ІV. Проведені соціальні та виховні заходи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:

1. Проведено виховні години з вивчення Правил дорожнього руху з учнями ЗОШ м. Кривого Рогу, КЗО «Криворізький багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Натхнення» ДОР», КЗО «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Сузір’я» ДОР».

2. Взята участь у Загальноукраїнському флешмобі з безпеки дорожнього руху «БДР – challenge» (10 квітня 2017 року).

3. Взята участь у проведенні Всеукраїнського флешмобу «Україна за безпеку дорожнього руху» (13 травня 2017 року).

4. У рамках Всеукраїнської акції «Випив? Не сідай за кермо!» з курсантами та студентами Донецького юридичного інституту МВС України проведено тренінги «Випробуй у безпеці!».

5. Спільно з Управлінням патрульної у м. Кривому Розі та Управлінням освіти та науки виконкому Криворізької міської ради проведено конкурс малюнків серед учнів ЗОШ м. Кривого Рогу «Мій кращий друг – безпечний рух»!

6. Спільно з Управлінням патрульної у м. Кривому Розі та БО «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг» проведена соціальна акція «Керуй» (27 грудня 2017 року, м. Кривий Ріг).

За напрямом психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів науково-дослідною лабораторією з проблемних питань правоохоронної діяльності у 2017 році:

І. Здійснена підготовка наукових і навчальних видань, серед яких: 1) науково-практичні рекомендації «Соціально-психологічна адаптація курсантів першого курсу у вищому навчальному закладі зі специфічними умовами навчання»; 2) конспект лекцій «Юридична психологія».

ІІ. Здійснені такі заходи у сфері психологічного забезпечення діяльності правоохоронних органів:

1. З курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України Донецького юридичного інституту МВС України проведено:

- тренінги: «Емоційно сприятливе спілкування у курсантському колективі», «Психопрофілактика стресу та підвищення стресостійкості», «Адаптація до умов курсантського середовища», «Розвиток стресостійкості», «Впевнений у собі поліцейський», «Тілесна психотерапія; «Покращення групового мислення», а також тренінг особистісного зросту, спрямований на розвиток професійно-особистісних властивостей майбутніх правоохоронців;

- діагностику на тему: «Психологічний клімат в колективі та соціометричне дослідження (статус, індекс згуртованості курсантів)».

2. З курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України Донецького юридичного інституту МВС України та співробітниками Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області проведено майстер-клас на тему: «Психологічні та фізичні методи самозахисту в агресивному середовищі».

3. Зі студентами юридичного факультету проведено тренінги: «Профілактика суїцидальної поведінки», «Адаптація до умов вишу», «Розвиток групового мислення».

4. Зі студентами магістратури факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України проведено: ділову гру «Розвиток групового мислення», тренінг «Ресурси подолання стресу», діагностику стресостійкості.

5. Зі студентами факультету заочного та дистанційного навчання Донецького юридичного інституту проведено тренінги на тему: «Стрес, методи опанувальної поведінки у стресі».

6. Розроблено діагностичний матеріал для працівників ДЮІ МВС України на тему: «Дослідження СПК», «Дослідження організаційного клімату», «Дослідження адаптації працівників вишу до умов навчального закладу».

7. На базі головного корпусу Донецького юридичного інституту МВС України організовано та відкрито «Психологічний проект». Проведено презентацію тренінгу для журналістів.

8. Проведено пілотне наукове дослідження у підрозділах Національної поліції м. Кривого Рогу (370 осіб) на тему: «Дослідження стресових ситуацій сучасних поліцейських, рівня екстремальності їх напряму роботи та затребуваних методів психологічного супроводу».

9. Проведено наукове дослідження з курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України Донецького юридичного інституту МВС України на тему: «Дослідження копінг-стратегій в курсантському осередку».

10. Проведено дослідження мотивів навчально-професійної діяльності студентів, курсантів та магістрів Донецького юридичного інституту МВС України.

11. Проведено дослідження психологічного клімату працівників Донецького юридичного інституту МВС України, організаційного клімату, діагностику рівня адаптованості внутрішньо переміщених працівників ДЮІ до нових умов життя.

12. Проведено круглий стіл на тему: «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів» (10 лютого 2017 року, м. Кривий Ріг). Збірник матеріалів круглого столу рекомендовано до друку рішенням засідання Вченої ради інституту (протокол № 8 від 31 березня 2017 року).

ІV. Здійснена робота по виконанню науково-практичних досліджень на замовлення правоохоронних органів:

1. Науково-практичний посібник «Теоретичні та емпіричні засади розвитку стресостійкості співробітників правоохоронних органів».

2. Науково-практичний посібник «Психотренінгові практики з розвитку стресостійкості співробітників правоохоронних органів».

Додатково, колектив науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності постійно приймає участь у наукових та науково-практичних заходах за напрямами діяльності підрозділу. За результатами участі колективом лабораторії опубліковано 31 наукову публікацію, з них 7 – у наукових фахових виданнях.

Науково-дослідна лабораторія

з проблемних питань правоохоронної діяльності

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval